Yay Burcu olan Öğrenciler Nasıl Ders Çalışmalı?

 Yay Burcu olan Öğrenciler Nasıl Ders Çalışmalı?
Okunuyor Yay Burcu olan Öğrenciler Nasıl Ders Çalışmalı?

Özgürlüğüne düşkün, seyahat etmeyi seven, enerjik, eğlenceli, arkadaş canlısı, Çevresine pozitif enerji yayan, emir almayı sevmeyen, Çabuk sıkılan, kavrama yetenekleri gelişmiş ve iyimser olan yay burçları Ders çalışma konusunda da diğer burçlara göre biraz daha farklılardır. Özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olan yay burcu insanı kısıtlanmayı sevmezler.

 Belirli Bir Saat Yok

 Astroloji için önemli bir yere sahip olan yay burcu insana ders çalışırken belirli bir saate bağlı kalmak istemez. Gün içerisinde canı ne zaman isterse o zaman ders çalışmak ister. Bu saat dilimi farklılık gösterebilir. Bazı günler gece, bazı günler sabah ve bazı günler ise öğle saatlerinde çalışmak ister. Bu burç insanı genellikle geceleri ders çalışmayı tercih eder. Bir yay burcu insanı ders çalışırken kesinlikle rahatsız edilmek istemez. Bütün dikkatini derse vererek çalışır.

 Sürekli Mola Vermek İster

 Kolayca sıkılan yay burcu insanı ders çalışırken sürekli mola verme ihtiyacı duyar. Uzun süre aralıksız ders çalışmak bu burç için uygun değildir. Mola zamanlarını bir şeyler yiyip içerek ya da müzik dinleyerek geçirmek ister. Böylece hem sıkılmamış hem de kendini motive etmiş olacaktır.

 Müzik Dinleyerek Ders Çalışmayı Sever

 Yay burcu insanı ders çalışırken daha çok konsantrasyon olmak için müzik dinlemeyi tercih eder. Böylece hem dikkatini daha çok derse vermiş olacak hem de ders çalışırken keyif almış olacaktır. Ders çalışırken müzik tercihini genellikle sakin ve daha çok konsantre edecek müziklerden yana kullanır. Ders çalışırken hareketli ve fazla yüksek sesli müzikler tercih etmekten kaçınır.

 Sürekli Farklı Ders

 Çok çabuk sıkılabilen yay burcu insanı sürekli aynı dersi çalışmaktan sıkılır. Gün içerisinde sürekli farklı dersler çalışmak ister. Sürekli farklı derslerden çalışır. Böylece hem tek bir derste sabit kalmamış hem de sıkılmamış olur. Gün içerisinde ders çalışırken genellikle sözel ağırlıklı çalışmaktan keyif alır.

 Belirli Bir Programa Bağlı Kalmak İstemez

 yay burcu insanı ders çalışırken kendi hazırlamış olduğu esnek Bir program ile çalışmak ister. Başkasının hazırlamış olduğu programa bağlı kalmak istemez.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle