Web Sitenizin Google Aramalarında Çıkmasının Kolay Yolları

 Web Sitenizin Google Aramalarında Çıkmasının Kolay Yolları
Okunuyor Web Sitenizin Google Aramalarında Çıkmasının Kolay Yolları

Google, dünyanın kullanılan en büyük arama motoru ve aynı zamanda son yıllarda reklam teknolojileri alanında ciddi yatırımlar yapan bir şirket. Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998 yılında kurulan şirket 2004 yılında halka arz edildi ve şu anda alanındaki en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi konumunda.

Google aslında bilgi üreticisi ve bilgi ihtiyacı olan iki karşılıklı grubu bir araya getiren bir platform. Global iletişim hızla ilerledikçe Google’ın sağladığı platform vericiside aynı ölçüde büyüyor. Google arama motoru olmakla beraber son yıllarda reklam teknolojileri alanında da ciddi yatırımlar yaptı. Özellikle marka ve kimlik sahibi kişi ve kurumlar tarafından artık bir teknoloji şirketi olarak görünmekte. Sahip olunan bir çok ürün ve marka içinse hem ulaşılabilirlik hem de reklam anlamında çok önemli bir hale geldi. Hele ki markasını yeni kurmuş ve iletişim ağı yaratmak isteyen birçok kişi için google aramaları kesin olunması gereken pazar konumunda.

Markasını yeni kurmuş kullanıcılardan bahsetmişken, Google’ın büyüen yapısında, algoritma yapısıda her geçen sene değişiyor. Google arama tercihleri arasında, büyüyen rekabet yapısını, marka arama istatistikleri, organik içerik yapısı gibi bir çok farklı değerlendirme metodlarıyla, arama yapan kişilere bilgi sunuyor. Kısacası Google algortimaları kurulan web sitelerindeki içeriklerde gerçeklik ve özgünlük arıyor. Bunun için algoritamalar belli bir süre sayfanızı izliyor. Tabi bunun farkında ve bilincinde olmayan birçok web sitesi arama motorlarında kendisine yer bulamayabiliyor.

Bunun birçok sebebi olabilir ve birçok kullanıcı şu sorunun cevabını arıyor!! ”web sitem google aramaları nda neden çıkmıyor”.

Bu çok can sıkıcı bir durum nedeni bu aramayı yapan birçok kullanıcı web’den para kazanma amacı taşıyor. Arama sayfalarında çıkmamak, bu aşamaya kadar harcanana birçok emeğin karşılığını bulamamak demek. Ama üzülmeyin ! Bunun nedenlerini google sıralamış. 

Bu problemi yaşayan binlerce kişiden biri olduğunuzu unutmayın ve çözümsüz bir probleminiz yok .

Peki google arama sayfalarında nasıl görünürüz ? Bu problemi nasıl çözebilirim ?

Web sitenizi kurduktan sonra google arama butonlarında çıkmıyor ise aşağıdaki kontrolleri hızlıca yapmalısınız .

1- Index Kontrolü

2- Google search Console Kontrolü yap.

3- sitemap.xls yani site haritası kontrolünü gerçekleştir.

4- Robots.txt kontrolünü sağla

5- Herhangi bir güvenlik sorunu olup olmadığını kontrol et.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle