Sizi Aşağıya Çekmek İsteyen İnsanlar: Toksik İnsanlar

 Sizi Aşağıya Çekmek İsteyen İnsanlar: Toksik İnsanlar
Okunuyor Sizi Aşağıya Çekmek İsteyen İnsanlar: Toksik İnsanlar

Günümüzde insanların ruh halleri sosyal medya ve konfor alanı yüzünden sürekli değişmektedir. Ama bazı insanlar var ki gördüğünüzde kaçmanız ve uzak durmanız gereken insan tipidir bu insanlar sürekli mutsuz, negatif ve karamsarlardır. Genellikle enerji vampirliği yapmak için çevresine insanlar toparlamayı sever. Hayat kararmayı çok severler. Toplum içinde toksik insan olarak adlandırıyor. Toksik insanların 10 ortak özelliği

1)Negatifliğini Size Yansıtır

Negatif insanlar toplum içinde çoktur. Sadece güler yüzlü bir tavır takınıp insanların içinde gezerler. Eğer sürekli negatif bir arkadaşsanız varsa ve size karşı negatifliği kusmak isteyecektir. Bunu görmezden geldiğiniz ve susmaya devam ettiğiniz takdirde negatifliğini kusmaya devam edecektir. Tavrınızı net olarak ifade etmeyi unutmayın.

2)Manipülatör ve Yalan Söylemeyi Severler

İnsanlar sohbet sırasında birbirlerine tavsiyelerde bulunurken yönlendirme yapabilir. İdeal bir yönlendirme yaparken kişiyi doğru yolda sürüklemelidir. Çevrenizde sizi doğru yöne yönlendiren insanlar varsa onların her zaman yanında olun. Lakin kötü yola yönlendiren insanlar vardır. Bu kötü yola yönlendiren insanlar toksik olup sizin mutsuzluğundan beslenir.

3)Sürekli Kazanan Tarafta Olmak İsterler

Toksik sürekli kazanan tarafta olmak isterler. Gemiyi terk eden fare ilk olur. Örneğin bir konuda desteğe ihtiyacınız var veya bir arkadaşınıza derdinizi anlatınız. Bunu hemen kullanmak ister. Kendi amaçları doğrultusunda arkanızda dedikodu yapabilir sırf derdinizi anlattığınız için. Bir insandan tavsiye almak istiyorsanız ve derdinizi anlatmak istiyorsanız güvendiğiniz insanlara anlatın.

4)Duygularla Oynamayı Severler

Bu tür insanlarla karşılarsınız kesinlikle yüz ifadenizle hiçbir duygu belirtisi olmasın. Yüzünüzde bir duyguyu yakaladıklarında size 5 dakika içinde duygu karmaşası yaşatabilirler. Çevrenizde bu tür insanlara karşı mesafe koymanız şart.

Kişisel hayatınızdan kimseye bahsetmeyin ve toplumun içinde toksik insan çok. Mahremiyete önem veriyorsanız en yakınlarınıza bile bilgi vermeyin. Dostum dediğiniz kişiler bunu kullanabilir. Maneviyat dünyanızı kendinize saklayın.

5)Özür Dilemezler

“Özür dilemek ne haddime derler.” her zaman. Özellikle tanımadığı insanlara karşı yıkıcı eleştiri yaparlar. Bir insanlar tanışırken ilk izlenim her zaman önemlidir. Toksik insan her zaman yeni tanıştığı insanlarda kötü izlenim bırakır ve yalnız başına kalır

6)Hatalarını Kabul Etmezler

İnsan iletişim kurmak istediğinde karşı tarafa saygı duymak zorundadır. Saygı görmek istiyorsan ilk önce karşı tarafa saygı duymak zorundasın. Toksik insan hiçbir zaman saygı duymaz. Bir insana hata yaptıysa da hatasını hiçbir zaman kabul etmez. Yaptığı hatanın üzerini öyle yalanlarla örtmeye çalışır.

Her insan hata yapabilir. Hatasını kabul eden insan erdemlidir ve size değer veriyordur. Böyle insanları çevrenizde tutmaya çalışın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle