Kredi Kartınızın Limitini Çaldırmayın! Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

 Kredi Kartınızın Limitini Çaldırmayın! Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?
Okunuyor Kredi Kartınızın Limitini Çaldırmayın! Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

İnternet ile ilgili birçok soru var insanların aklında. Son dönemlerde en çok araştırılan konu ise İnternetten Alışveriş Yapmak Caiz midir ? değil tabiki de:) İnternetten alışveriş yapan kullanıcılar, öncelikle gerçek kişisel bilgilerini güvenceye almak için uygulaması gereken güvenlik konularını özellikle araştırılıyor.

Bununla ilgili web dünyasında yazılmış sayısız makale bulabilirsiniz. Bu konuyu işleyen birçok yazar kullanıcıları hemen hemen aynı yönlendirmelerde ve güvenlik unsurlarını ön plana çıkarıyor. Dakikalarca arayıp en iyi yazıyı aramayın diye, İnternette alışveriş yapanların neye dikkat etmesi ile ilgili en çok okunan yazımızın linkini daha önce okumadıysanız aşağıya bırakıyoruz ve yazımıza devam ediyoruz..

İnternet dünyasında farklı kurum ve kimliğe sahip yüzbinlerce ürün ve eşya satan web sitesi bulunmakta. Bu sanal dünya içerisinde işini doğru yaparken, dolandırıcılık üzerine kurulmuş elbette birçok e-ticaret siteside bulunmakta. Son dönemlerde bir ulusal kanal izlerken, internette bir e-ticaret sayfası üzerinden ”spor ayakkabısı siparişi verip patlıcan satın alan” insanların hikayeleri mutlaka karşınıza çıkmıştır. Bu mağduriyeti yaşayan insanlar genellikle hep aynı hatayı yapıyorlar. Öncelikle ürünün cazip fiyatına aldanıyorlar ve kredi kartı bilgilerini verdikleri e-ticaret sayfasındaki güvenlik sertifika bilgilerini kontrol etmiyorlar.

Bu tekrar eden davranışsal özellikler elbette dolandırıcı e-ticaret sitelerinin iştahını kabartıyor. Tabi ürün aldatmacalarının yanında, daha tehlikeli olduğunu düşünüdğümüz kredi kartı kopyalama ve şifrenizin ele geçirilmesi konusu, birçok e-ticaret kullanıcısı için korkulu bir rüya. Satın alınan patlıcandan daha büyük zararlar ve dolandırıcılıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu mağduriyet kredi kartı kopyalama ve şifrenizin çalınması ile bütün limitlerinizi kaybedebilirsiniz.

Kredi kartı kopyalama ve şifre hırsızlığına karşı, internet bankacılık sisteminin geliştirdiği en güvenilir metod ise ”Sanal Kart” yöntemi. Bu yöntem ile kredi kartı kullanmadan, online alışveriş imkanı bulabildiğiniz bir bankacılık desteği bulabilirsiniz. Kredi kartı limitinize göre harcama yapacağınız tutarı siz beliyorsunuz. Harcama yapacağınız tutarı, alışveriş yapmadan önce bildiğiniz için limiti o doğrultuda belirliyor ve harcama yaptıktan sonra otomotik olarak limitiniz sıfırlanıyor. Bu durumda herhangi bir kredi kartı bilgi hırsızlığında, kullandığınız sanal kart ve limitsiz bir ürünün bilgileri alınmış olacak. Böylelikle kendinizi online dolandırıcılık yöntemlerini karşı güçlü bir şekilde korumuş olacaksınız.

Sanal kartları sadece online ödemeler yoluyla yapacağınız alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Somut ve fiziki ürün alımlarında veya yerinde yapılan market alışverişlerinizde kullanamazsınız. Bonus ve puanlarınızı kullanarak , online yapacağınız alışverişlerinizde taksit imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Oluşturduğunuz sanal kart için herhangi bir işlem ücreti veya komisyon tutarı ödemesi yapmanıza gerek yok.

Kısacası kişisel bilgilerinizi ve kredi limitinizi güvende tutmak istiyorsanız, harcamanız kadar limit belirleyin.

Yazımızın tamamını okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı unutmayınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle