Ripple’ın Merkezi Taşınıyor mu ?

 Ripple’ın Merkezi Taşınıyor mu ?
Okunuyor Ripple’ın Merkezi Taşınıyor mu ?

Japon finans devi SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitaro, Japonya’nın Ripple’ın ABD’den ayrılması durumunda taşınacağı en muhtemel ülke olduğunu söyledi.

28 Ekim’de bir basın duyurusunda Kitao, Ripple’ın San Francisco’daki ofisini taşıma durumunun yerine getirmesi halinde, blockchain tabanlı ödeme firmasının Japonya’yı yeni merkezi için “en umut verici aday” haline getirdiğini belirtti. Bildiğiniz üzere, SBI Holdings bir Ripple yatırımcısı ve Kitao, firmanın idare şurasında yer almakta.

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenlemelerin net olmamasından duyduğu hayal kırıklığını lisana getirdi. Bu ayın başlarında Larsen, ABD’deki yetkililer nedeniyle firmanın, İngiltere, İsviçre, Singapur yahut Japonya üzere ülkelere taşınmayı düşündüğünü belirtti. Bunun en büyük sebebi ise ABD’deki yetkililer “uygulama yoluyla düzenleme” siyasetine sahip. Dünya, kripto para ünitesi tabanlı yeni jenerasyon global finans sistemi için hazırlanırken, ABD bu durumdan “geri kalmış” bir halde.

Bloomberg’in 22 Ekim tarihli raporuna nazaran Ripple, Japonya ve Singapur’u izlediği ülkeler ortasına aldı. Garlinghouse, o sırada SBI ile ülkeyi genel merkezi için potansiyel bir yer olarak kullanmak hakkında konuştuğunu belirtti.

Garlinghouse, “Japonya, SBI üzere kıymetli ortaklarımı olduğu için en süratli büyüyen pazarlarımızdan biri” dedi.

SBI Holdings, Ripple’ın Japonya’daki ATM’lerde Ripple takviyeli yerleşimleri entegre etme planlarının bir kesimi olarak Japon ödeme şirketi MoneyTap’e yatırım yaptığını da duyurmuştu. Entegrasyonun, tüketicilere, bankacılık irtibatlarına bakılmaksızın Japon ATM’lerindeki fonlara daha kolay erişim sağlamayı amaçladığı bildirilmekte.

ABD’nin kripto ve blockchain teknolojisi üzerinde takındığı kararsız tutumlar, Ripple üzere şirketleri, ülkeden uzaklaştıracak üzere duruyor. Hakikaten önde gelen Ripple üyelerinin de dediği üzere, ABD kripto ve blockchain pazarında öbür ülkelere nazaran önemli manada geri kalmış durumda ve ne yazık ki bu durumu tersine çevirebilecek rastgele bir adım hala atılmadı.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle