Resimdeki Kedi Nerede? Yorumlar Kısmına Cevapları yazabilirsiniz

 Resimdeki Kedi Nerede? Yorumlar Kısmına Cevapları yazabilirsiniz
Okunuyor Resimdeki Kedi Nerede? Yorumlar Kısmına Cevapları yazabilirsiniz

İnsanların hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için, en önemli fonksiyonlardan  bir tanesi beyin fonksiyonları sağlıklı çalışması. Hafızamızı güçlendirip, ilerleyen yaşlarda dikkat ve odaklanma problemleri ile karşılaşmamak için, genç yaşlarımızda yapacağımız egzersizler, bizleri her zaman dinç ve ve farkındalığı yüksek bir seviyede tutar.

Bu konuda yararlanabileceğimiz en güçlü mecra ise internet. İnternetin ise bize sağladığı en büyük kabiliyetlerden bir tanesi ise bilgiye ulaşılabilirlik, o halde beynimizi uyuşturan uygulamalardan ziyade, interneti beyin ve düşünsel sağlığımızın gelişimi için hazırlanmış birçok uygulamayı kullanarak sağlayabiliriz.

Son dönemlerde insanların keyifle yaptığı uygulamardan bir taneside, karmaşık bir resim içerisinde istenilen nesneyi bulabilme. Bu anlamda son dönemlerde bu anlamda birçok yeni uygulama geliştirmiş Macaristan doğumlu sanatçı Gergely Dudás ismini muhtemelen pek çoğunuz ilk kez duyuyorsunuz. Ama o, aslında önemli bir hayran kitlesini kendine bağlamayı başarmış, dikkat çekici bir sanatçı. Kendisini bu alanda ayıran en önemli işler ise ortaya çıkan işlerin geleneksel sanatın oldukça uzağında ve geliştirilmiş bir şekilde hazırlanmasından kaynaklanıyor.

Gergely Dudás ‘ın 3 adet kitap yayınlamış durumda olan kitabı bile mevcut;

  • Noel temalı “Bear’s Merry Book of Hidden Things,”
  • Halloween (Cadılar Bayramı) temalı “Bear’s Spooky Book of Hidden Things,”
  • “Bear’s Springtime Book of Hidden Things.”

Dudás, çizimlerinde gizli nesneler yerleştiren bir isim. Genellikle sevimli hayvanlar çizen sanatçı, eserlerinin dikkale incelenmesini sağlamak için içlerine ilk bakışta görünmeyen öğeler yerleştiriyor. Bize de, bu öğeleri bulmak kalıyor. Dudás’ın eserleri, bu özelliğiyle bir bakıma beyin cimnastiği yapmamızı sağlıyor.

Evet, beynimizi çalıştırmanın zamanı.

Cevaplarınızı yorum kısmına yazmanızı bekliyoruz.

Yazımızın tamamını okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal medya hesaplarınızdan yazımızı paylaşmayı unutmayınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle