Para Nasıl Kazanılır ? Kazanmak mı? Arttırmak mı?

 Para Nasıl Kazanılır ? Kazanmak mı? Arttırmak mı?
Okunuyor Para Nasıl Kazanılır ? Kazanmak mı? Arttırmak mı?

Günümüzde birçok kişi bu soruyu kendine soruyor ? Para nasıl kazanılır ? Hangi alanlara yatırım yapmalıyım ? Çalışmadan para kazanılır mı ? Denenmemiş bir şey bulabilir miyim ?

Açıkça söylemek gerekir ki, dünyamızda para kazanmak gerçekten çok kolay ancak asıl mesele para arttırmak. Bunu yapabilmek ise çok zor. Hele ki dünyamızda artan rekabet koşulları, malzeme maliyetleri, personel maliyetleri gibi faktörler para arttırmanın önündeki en büyük engel durumunda. Bu söyleyeceklerimizi ticaret ile uğraşan birçok kimse onaylayacaktır ki, cebimize girmediği sürece para kazanmanın hiçbir önemi yok. Mesele para kazanmanın değil, kazandığımız parayı arttırmanın ve hatta yine gelir yaratabilecek başka bir alanda değerlendirmenin yolunu bulmaktan geçiyor.

Peki paraya ulaşmak için nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Her şey araştırma ve analiz etme başlıyor. Uğraşmak istediğiniz alan eğer bir ticaret adımı olacaksa, öncelikle olacağınız pazarı iyice bir araştırmalısınız. En başta karşınızdaki oyuncuları iyi tanımalısınız. Üreticiler kim? Rakipler kim?  Sonra kendinizi oyunculara ve ürünlerine göre analiz etmelisiniz. Fiziki koşullarınız rekabete uygun mu? Rakiplerin finansal durumları nedir? Kısaca bu başlıklarda ciddi bir çalışma yapmanız durumunda bile, ticarete daha akılcı ve önlemler alarak girmiş olacaksınız. Sonrasında elde ettiğiniz cirolar içinden maliyet paylarını düşerek karlılığınızı arttırmayı hedeflemelisiniz. Bu koşul ise elde ettiğiniz para içerisindeki kazancınızı arttıracaktır.

Peki Milyarderler hangi sektörlerde para kazanıyor ?

Dünyaca ünlü İsviçre bankası UBS ‘in hazırladığı 2020 yılı raporuna göre, milyarderlerin 2017 sonunda 8,9 trilyon dolar ile zirveye ulaşan bu serveti, 2020’de Nisan – Temmuz arası dönemde 10,2 trilyon dolar ile yeni zirveye ulaştı.

Milyarderlerin sayısında da artış var, 2017’de 2158 olan sayısı ise 2020 yılına geldiğimizde 2189’a ulaştı. Hangi sektörlerde kazandıklarını merak ediyorsanız eğer, en büyük servet artışı ise teknoloji, sağlık ve sanayide oldu. Bu sektörlerdeki adını bildiğimiz ve bütün dünyanın tanıyabileceği birçok milyarderlerin serveti yüzde 36 – 44 arası artış kaydetti.

En çok kazanan milyarder birçok kişinin adını duyduğu Elon Musk

Rapora göre milyarderlerin servet sıralaması bulunmuyor fakat dünyanın en zengin kişisi, en son bilinen rakamlara göre Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos. Kendisinin servetini 189 milyar dolara ulaştığı biliniyor.

Elon Musk ise bu yıl içinde 76 milyar dolar ile en fazla servet artışına sahip olan milyarder oldu. Musk ‘ın serveti 103 milyar dolara yükseldi.

Yazımızın tamamını okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal medya hesaplarınızda yazımızı paylaşmayı unutmayın

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle