Kripto Para Ödemelerine Bir Destek Daha Geldi

 Kripto Para Ödemelerine Bir Destek Daha Geldi
Okunuyor Kripto Para Ödemelerine Bir Destek Daha Geldi

Çinli UnionPay kredi ve debit kart şirketi olarak dünyanın en kıymetli kuruluşlarından bir tanesi. Şirket kısa müddet içinde sanal kart çıkartarak, kripto para ödemelerini desteklemeyi plânlıyor.

Yapılan mutabakatta UnionPay, ilerleyen günlerde planladığı Paycoin kripto para ünitesini sanal kartta bir seçenek olarak sunmak için Koreli ödeme firması Danal ile iş birliği yaptı. Danal’dan yapılan açıklamada ön ödemeli sanal kartın Paycoin cüzdanında bulunacağı ve kullanıcıların, Çin dahil 179 ülkede 30 milyon UnionPay kabul eden işletmede alışveriş yapmasına müsaade vereceği belirtildi. Karta fiat para ve kripto paralar da yüklenebilecek.

Geçen yıl piyasaya sürülen Paycoin, Linux Foundation liderliğindeki blokzincir platformu HyperLedger üzerinde oluşturulmuştu. Paycoin’in web sitesindeki bilglere nazaran bu kripto para şu anda en çok Güney Kore’de kullanılıyor ve Huobi, UpBit ve CoinOne üzere dünyaca bilinen borsalarda da süreç görüyor.

Çin kripto para borsalarını kapatıp yasaklasa da, kendi merkez bankası dijital parasını (CBDC) çıkarmaya hazırlanan ve bu mevzuda değerli testler yapan ülkede kripto paralara sahip olmak ya da bu varlıklarla süreç yapmak yasal.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle