Düşük Sistem İle Oynanabilecek En İyi 5 Oyun

 Düşük Sistem İle Oynanabilecek En İyi 5 Oyun
Okunuyor Düşük Sistem İle Oynanabilecek En İyi 5 Oyun

Teknoloji sürekli gelişen ve ilerlemesi durdurulamayan bir sektör. Mesela yeni bir bilgisayar aldınız. Bu bilgisayar bir sonraki sene artık eski sayılacak. Çünkü her zaman bir üst modeli yapılacak ve oyun sektörleri de bu modellere göre oyunlar üretecek. Ama teknoloji ne kadar gelişmiş de olsa, elinizdeki bilgisayarın eski olduğunu düşünerek üzülmeyin. Çünkü, düşük sistemli bilgisayarlarda oynanacak harika oyunlar var. İşte düşük sistem ile oynanabilecek en iyi 5 oyun;

Half-Life 2

Valve şirketini illa ki duymuşsunuzdur. 2004 yılında Half-Life oyunlarını piyasaya sürerek büyük sükse yapmış bir oyun şirketi. Bu kadar meşhur olmasının ve adından söz ettirmesinin nedeni de Half-Life oyunlarındaki kalite. Karakterler, görevler, diyaloglar resmen mükemmel. Henüz oynamamış kişiler olabileceğini düşünüp hikayeyi açıklamaktan uzak durmakta fayda var. Fakat güzel haber, bu oyun düşük sistemli bilgisayarlarda bile kolaylıkla oynanabilecek ve müthiş keyif alabileceğiniz bir oyun.

Portal Serisi

Yine Valve şirketi tarafından yapılmış bir oyun. Oynarken beyninizin patlamak üzere olduğunuzu hissedeceksiniz. Denek olmanın, istemediğiniz şeylerin sizlere yaptırılmasının ne kadar kötü olduğunu anlayacaksınız. Oyun temelde bulmacaları çözmek üzere kurulu. Portal silahı ile portallar açarak bulunduğumuz alanlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Fakat, kaçış yolunu bulmak o kadar da kolay değil. Düşük sistemli bilgisayarlarda oynanabilecek efsane oyunlardan birisi.

Age Of Empires

Bu oyuna strateji oyunlarının babalarından demek yanlış olmaz. Dilediğini gibi odun kırdığınız, binalar yaptığınız, düşmanlara karşı kalelerinizi savunduğunuz ya da başka yerleri işgal ettiğiniz tam anlamıyla kendi hakimiyetinizi oluşturabileceğiniz bir oyun. Kendi stratejilerinizi geliştirme imkanı verdiği gibi eğlendirici yanınında olması bu oyunun eskimesini engelliyor.

Mafia 1 ve Mafia 2

Mafia serisi üçüncü oyunu haricinde çok sevilen ve başarılı bulunan bir seri. Hikaye, bir soygun sırasında yaklanan Vito adlı karakterimizin cezasını orduya katılarak ödemesi ile başlıyor. Sayısız çatışmalar, soygunlar,zorlu görevler sunan oyunda hikaye akışı ve hikaye içeriği de oyunun başından ayrılamayacağınız kadar içerisine çekiyor.

Crysis 2

Asın bayrakları asın… Evet bu oyun, bir Türk şirketi tarafından geliştirilen ve büyük ilgi görmüş bir oyun. Grafiklerinin olağanüstü güzel olması ile daha ilk sahneden “vay arkadaş ne oyun yapmışlar ya” dedirteceğinden eminim. Fakat bu oyunu oynamadan önce ilk oyunu da oynamakta fayda var. Hikayenin tam olarak anlaşılması için ilk oyunu da oynamak gerekiyor. Pişman olmayacağınız ve düşük sistemde de oynanabilen harika bir oyun.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle