Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur? Aşamaları Nelerdir?

Ücretsiz web sitesi kurmanın aşamaları nelerdir?
Okunuyor Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur? Aşamaları Nelerdir?

Kendi web sitenizi oluşturmak için artık yüzlerce paranızı harcamak zorunda değilsiniz. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki herşey yapılmış ”iyi bir planlamaya bağlı”. Para kazanmak için günümüzde girişimciler ve yatırımcılar iş kurmanın zorluğuna baktığında, fiziki alan maliyetleri ve personel maliyetlerinin yüksek olmasından çok şikayetçi. Doğru ürün ve doğru pazarda yatırımlarının bir kısmını PR harcamalarına verdiklerinde aynı ciro ve imkanları sağlayabilmeleri ve şikayet ettikleri konulardan kurtulmaları mümkün. Bunuda bizlere sağlayan en önemli platform ve pazar internet dünyası. Bu dünya içerisinde ve yaşadığımız çağ içerisinde en hızlı gelişim gösteren alan bilgiyi elde edebilme kolaylığı. İstediğimiz her koşulda bulup fikir sahibi olabilme. Bunu bize sağlayan internet kullanımı. Yaşadığımız koşullarda birçok noktada ücretsiz wi-fi alanları olmakla beraber ücretli internet sağlayıcılarına erişimde her yerden mümkün.

Bilgi alabilme kabiliyetlerinizi kullanarak hem sosyal alanlarınızı paylaşabileceğiniz , hem sportif gösterilerinizi sunabileceğiniz hemde ticari anlamda alım-satım yaparak gelir sağlamanıza yardımcı olacak kişisel veya kurumsal web sitelerini internetin güçlü arama motorlarını kullanarak kendi kendinize sağlayabilirsiniz. Eskiye göre daha çok tema ve hazır paket üzerine kurulan web sitelerini oluşturmak daha kolay. Sadece dikkat etmeniz ve uymanız gereken başlıklar var ve onları sizler için aşağıda sıraladık .

1. İşletmenizin Hedef ve Projelerini Belirleme:
Önce projenizi net ve anlaşılır bir şekilde hazırlayın ve eksiklerini iyi belirleyin.

2. Hedef Kitleyi belirleme ve Teknoloji Kullanımı:

Kullanılacak teknolojik altyapının hangisi olması gerektiği kararı verilir. Bunu kısa bir araştırma ile internetten bulabilirsiniz.

3. Yazılım süreci ve Görsel Tasarlama:

Görsel öğe ,depolama ve tasarımların hazırlanması. Bu aşamada profesyonel destek almanızda yarar var. Çünkü özellikle logo tasarımları imaj ve güvenirlilik anlamında istediğiniz büyüklüğe gelmenize olanak sağlayacaktır.

Site içeriği hazırlanması , admin paneli ve içerik yönetim sisteminin programlanması ve kullanıcı tarafının kodlanmasıyla yazılım sürecine devam edilir.

Bu aşama sizin en çok zorlayacak ve vaktinizi alacağı aşamadır.

4. Yazılımın Test Süreci:

Yazılım süreci ve görsel aşamaların test edildiği alan.

5. Yayın Zamanı

Tebrikler. Artık sizi ifade eden bir web siteniz var

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle