Instagram için gelecek orijinal özellikler

 Instagram için gelecek orijinal özellikler
Okunuyor Instagram için gelecek orijinal özellikler

Instagram denediği ve platforma getirdiği özelliklerle dikkat çekiyor. Yakın vakit evvel Reels özelliğini getiren ve onu güncelleyen Instagram artık ise pek çok yeni özellik üzerinde çalışıyor. İşte yolda olan Instagram küme öyküleri ve sunulacak yeni Instagram özellikleri hakkındaki her şey:

Instagram yeni özellikleri: Instagram küme hikâyeleri  ve dahası

Instagram’ın yakın vakit evvel kullanıcıların platformda yer alan küme sohbetleri için özel olarak ekleyebilecekleri ”Grup Hikâyeleri” üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Test kademesinde görülen bu özellik son kullanıcıya ne vakit ulaşır bilinmez lakin küme sohbetlerini kullanan ve sevenler için hoş bir özellik üzere duruyor.

Bir öteki yeni özellik ise Reels tarafında oluyor. Otomatik ilerleme/kaydırma olarak da kayıtlara geçen bu özellik, şu an için geliştirilmekte olduğu görülüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Reels görüntüleri ortasında daha kolay geçiş yapacak ve görüntüyü açmasına gerek kalmadan ön izlemedeyken görüntüleyebilecek.

Instagram küme öyküleri ve Reels dışında bir de Instagram Direkt Bildiri kısmına, GIF ve çıkartmaların eklenmesini sağlayan yeni bir özellik sunulacak. WhatsApp’ta kullanılan bu özellik Instagram tarafına kaydırılıyor üzere duruyor. Yıldızlı bir kısım eklenmesiyle sunulacak özellik, kullanıcıların farklı çıkartma efektlerini de birbirine gönderebilmesine imkan sağlıyor.

Bu üzere küçük değişiklikler getirmeyi planlayan Instagram, popülerliğini katlamak istiyor. Instagram’ın test ettiği pek çok özellik ortaya çıkıyor. Bunlardan büyük bir kısmı kullanıcılar karşısına çıkıyor olsa da, kimi özellikler ”test edilen özelliklikler” olarak kalabiliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle