• Ana Sayfa
  • Blog
  • Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız? Eğer Sevgiliniz İnternette ..

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız? Eğer Sevgiliniz İnternette ..

 Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız? Eğer Sevgiliniz İnternette ..
Okunuyor Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız? Eğer Sevgiliniz İnternette ..

Son dönemlerde yazılı ve görsel basında en çok duyulan ve en çok konuşulan konu ”Sadakat” dersek yanılmayız sanırım. Hatta sadakatin ötesinde, karmaşık ilişkiler gündemimize daha çok girmekte. Çok değil yakın bir zaman önce ulusal bir televizyon kanalında ortaya çıkan, çarpık ilişkiden herkesin haberi olmuştur. Komşusu ile bir evliliği zedeleyen ve hatta çocuk sahibi olan bir aile ilişkisinden söz ediyoruz. Detaylara çok fazla girmek istemiyoruz ama bu öğrendiğimiz olaylar aklımıza bazı soruları getirdi.

Bu olay sadece ülkemizde mi yaşanıyor ?

40 yıllık, 50 yıllık evliliklerin sadakat bağlılığı rafa mı kalkıyor ?

İnsanları bu tercihleri yapmaya neden olan şey ne ?

Uyumsuzluk problemi mi yaşıyoruz ?

Çok eşliliğe ortam mı hazırlanıyor ? 

.. bitmez, sorulacak bir çok soru var ancak kaçınılmaz bir gerçeklik var ise o da sadakat problemi sonrası gelen ayrılıklar veya boşanma vakaları. Bunun temel olarak birçok nedeni bulunuyor. Tercih sebepleri, televizyon veya gazetelerin 2.sayfa haberlerinden ziyade, sadakat problemi en çok son dönemde teknolojinin beslediği bilgi akışı ve cesaret yöntemlerinden besleniyor. Teknoloji ile gelişen bilgi erişimi, ulaşılabilirlik, bilgi ve takip ve özel mesaj yoluyla iletişim frekansları insanları gizli iletişimlerin yolun açıyor. Konu ile ilgili bütün erişilebilirlik aslında internette mevcut.

Son dönemlerde internet kullanımı hızla artmakta, genel olarak magazinsel konuların takibi ise aldı başını gidiyor. İnsanlar büyük bir illüzyonun içinde kalmış, internet dünyasının sunduğu bilgi akışı içerisinde kendisini kaybediyor. Tabi bu durum birçok sosyal birlikteliğin, arkadaşlığın ve en önemlisi evliliklerin erken sona ermesine neden oluyor.

Evli çiftler son dönemlerde internet bağımlılığı nedeni ile ev içerisinde veya sosyal hayatında ortak paylaşımları kuramaz oldu. Bu durum bir nevi internetin evliliklere verdiği en büyük zararlardan. Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyız ?

  • Eşleriniz ile ortak paylaşım alanlarınızı tekrar hatırlamalı,
  • Ev içerisinde ortak zaman dilimlerinde kurallar geliştirilmeli,
  • Ev dışarısı için uygun sosyal zamanlar planlanmalı,
  • Birlikte hobi veya bir faaliyet alanı geliştirilmeli
  • Çocuk sahibi iseniz, çocuklarınız ile ilgili gelişim programları hazırlamalı,
  • Yakın çevrenizdeki aile bireyleri, dost ve arkadaşlarınız ile birlikte etkinlikler planlamalı ..

gibi birçok şey aslında evliliğinizin seyri, internet alışkanlıklarınızın boyutu ile ilgili. İnterneti alışkanlıklarınızı geliştirmek ve doğru bilgi akışını edinmek için kullanırsanız, hayat size daha yorumlanabilir ve daha pratik yaşam alanları sunacaktır.

Yazımızın tamamını okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal Medya hesaplarınızdan yazımızı paylaşmayı unutmayınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle