En Tehlikeli 7 Alışkanlık Nedir? Sakın yapmayın ..

 En Tehlikeli 7 Alışkanlık Nedir? Sakın yapmayın ..
Okunuyor En Tehlikeli 7 Alışkanlık Nedir? Sakın yapmayın ..

Modern dünyada bilgiler çok hızlı olduğundan insanlar doğa ile olan ilişkisini kesti ve akıllı cihazlara bağımlı oldular. Akıllı cihazların fazla kullanımı nedeniyle insanların konfor alanları sosyal medya platformları oldu. Sosyal medya kullanımı yüzünden insanlar psikolojik ve bedensel olarak kendilerine dikkat etmez oldu. Bunun sonucunda da insanlar psikolojisini tüketmeye başladı. İnsanların psikolojisini tüketmesine neden olan 7 yanlış davranış biçimi

1)Aşırı Kafein Alımı

Aşırı çay ve kahve tüketimi insanda fazla adrenalin salgılanmasına yol açtığından dolayı anksiyete bozukluğuna yol açmaktadır. Anksiyete bozukluğu da insanın gereksiz yere gergin olmasına ve fazla stresse girmesinde neden olmaktadır. Günlük ortalama 3 fincan kahve içmeye çalışın. Kendini kontrol altına almış olursunuz.

2)” Her Şeyi Kontrol Etmek” Düşüncesi

Bir insan tek başına hayatı kontrol edemez. İradesinin yettiği kadar kontrol edebilir. Çevrenizde iletişim halinde olduğunuz insanlar sizin istediğiniz gibi hareket etmiyorsa ve sizin tüm istediklerinizi yaptırmaktan vazgeçin. İnsanların kendileri ait hür iradeleri var. Bir isteğiniz varsa başkasına yaptırmayın kendiniz yapın.

3)Az Uyku

Uyku çok önemlidir. İnsanların sağlıklı bir psikolojide olması günde ortalama günde 7 veya 8 saat uyuması gerekir. Kariyer basamaklarında tırmanan insanlar ise 4 ile 6 saat uyuyor. Az uyumaların sebebi ise zaman yönetimi yaparak enerjilerini dengeli harcamak istemeleridir. Günde ortalama 7 saat uyumaya çalışın.

4)Geçmişte Kalmak

Sürekli geçmişte kalan anıları hatırlayarak harekete geçmek insanın psikolojisine zarar verir. Geçmişte negatif düşüncelerin etkisiyle potansiyelinizi harcamış olursunuz. Geçişteki anılarınızı iyi birer hatıra düşünün ancak geleceğinize doğru atın ve pozitif düşünün.

5)Değişime Direnmek

Değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir. İnsan insanı değiştiremez ve insan bireysel olarak değişmek isterse değişir. Değişime direnmek insana sadece zarar verir. Değişime direnen insan modern dünyaya uyumlu olmak istemez ve kendini geçmişe ait hisseder. Değişime direnmeyin ve değişimin getirdiği yenilikleri kabul edin. Emin olun siz kazançlı çıkarsınız.

6)Fazla Diğerkam Olmak

Diğerkam olmak ve hayat hakkında insanları aydınlatmak güzel şeydir. Ancak bir şeyi aşırı yapmak insanın kendi özsaygısına ihanet etmektir. Fazla diğerkam olmak insanlarda kötü izlenim bırakabilir ve insanlar iyi niyeti suiistimal edebilir yüzden birisine iyilik yapmaya çalıştığınızda yardım çağrısını bekleyin.

7)Alıngan Olmak

Konfor alanından dışarı çıkmamak alıngan yapabilir. Örneğin arkadaşlarınızla sohbet ediyorsunuz ve ortaya bir laf atılıyor. Bu lafa karşı alınganlık göstererek tepki veriyorsunuz. Halbuki konuşulan konu sizin hakkınızda değil. Yani üzerine alınmanıza gerek yok. Rahatınıza bakın ve arkadaşlarınızın sohbetinize katılın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle