E-Nabız üzerinden Grip Aşısı Bilgisini Nasıl Öğrenebiliriz?

 E-Nabız üzerinden Grip Aşısı Bilgisini Nasıl Öğrenebiliriz?
Okunuyor E-Nabız üzerinden Grip Aşısı Bilgisini Nasıl Öğrenebiliriz?

Grip aşısını vurulup vurulamayacağımızı E – Nabız üzerinden nasıl öğrenebiliriz

Bakanlık geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulundu. Bu açıklama herkesin grip aşısı vurulamayacağıydı. Bakan kimin aşı vurulup kiminin vurulamayacağını e – nabız uygulamasından kullanıcılara ileteceğini söyledi. Peki, kimler aşı vurulabilir?

Kimler öncelikli aşı vurulacak ?

“Bakanlığın yaptığı açıklamada;

1-) 65 yaş üstü yaşlılar

2-) Kronik rahatsızlığı olan hastalar

3-) Hamileler

Grip aşısını öncelikli olarak vurulabilecek.”

Normalde insanlar kış aylarına yaklaştığımızda grip aşılarını doktorlarına yazdırıp istediği gibi vurulabiliyordu ancak Koronavirüs’ün tüm dünyayı etkisi altına almasından dolayı bakanlık böyle bir yola gitti. Bakanlık insanların hem covid-19’u hem de grip’i beraber atlatamayacağını düşündüğü için önce 65 yaş üstü ve kronik hastalara vurulacağını belirtti. Peki, grip aşısını vurulup vurulamayacağımızı E – Nabız üzerinden nasıl öğrenebiliriz? Cevabı yazımızda…

Grip aşısı durumunu E- Nabız üzerinden öğrenme

1. Adım

Google üzerinden E-nabız sitesine gidin ve giriş yapın

2. Adım

Eğer kayıtlı hesabım yok diyorsanız üzülmeyin kayıt olmak kolay. E nabız sitesine kayıt olmanın birçok yolu var. En çok tercih edilen yolu sorarsanız E-Devlet üzerinden kayıt olmak. Siz size en uygun olanı seçin ve kayıt işlemlerini tamamlayın.

3. Adım

Kayıt işlemlerini tamamlayıp giriş yaptıktan sonra ana sayfada “Influenza Risk Durumu” yazan bir yer göreceksiniz. Bu yer sizin grip aşısı vurulup vurulamayacağınız söyleyen yer. Eğer vurulabileceğinize dair bir yazı görmüşseniz en yakın sağlık kuruluşuna gidip aşınızı yaptırabilirsiniz. Eğer vurulamayacağınıza dair bir yazı görmüşseniz beklemeniz gerekiyor.

Grip aşısı fiyatı ne kadar

Bakanlık grip aşısı fiyatını 72.64 TL olarak belirledi ancak bakanlık yaptığı açıklamada risk grubunda olan kişilerin aşıları ücretsiz olarak vurulacağını herkese açıkladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle