Dünyanın ödüllü en âlâ oyunları listesi

 Dünyanın ödüllü en âlâ oyunları listesi
Okunuyor Dünyanın ödüllü en âlâ oyunları listesi

Oyun tutkunlarının tutkusunu besleyen oyunlar, 90’lı yıllardan günümüze çok büyük bir ivme ile oyuncu sayısını artırdı. İlerleyen yıllar ilerleyen teknolojiyi beraberinde getirdi ve oyunlar kusursuz grafikler, çok âlâ kıssalar ve farklı özellikte pek çok ayrıntısı içinde barındırmaya başladı. İşte dünyanın ödüllü en düzgün oyunları listesi:

Dünyanın ödüllü en güzel oyunları listesi: Dikkat çekiyor

British Academy Games Awards eski ismiyle BAFTA’nın 5 içinde en güzel oyun unvanını kazanan oyunlara baktığımızda karşımıza tanınan oyunlar da çıkıyor. BAFTA Oyun Mükafatları olarak da anılıyor. Şaşırtan olmayan bir biçimde 2015 yılında en âlâ oyun mükafatını Fallout 4 kazanıyor.

2015 yılının en yeterli oyunu: Fallout 4

RPG oyunu olan Fallout, Windows, PlayStation 4 ve Xbox One üzere platformlardaki oyuncularla buluştu. Bethesda stüdyosu ile karşımıza çıkan oyun tek oyunculu. Serinin dördüncü oyunu olan Fallout 4, kıyamet sonrası bir dünyayı oyunseverlere sunuyor.

Öykünün ana sınırlarına baktığımızda ise ABD’de gerçekleşen nükleer patlama sonrası yıllarda geçiyor. Oyun teknik olarak gelişmiş öykü, oyuncu özgürlüğü sunması, oyundaki personellik üzere kategorilerde hayli dikkat çekti. Yılın Oyunu, En Güzel Oyun Mükafatları ve BAFTA da dahil olmak üzere pek çok mükafatı de kazanmıştı. Oyun yayımlandıktan sonra birinci 24 saat içinde 750 milyon dolarlık bir hasılat yapmasıyla hafızalara kazınmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle