Cinsellik Boyut Değiştiriyor! Eğer tercihleriniz ..

 Cinsellik Boyut Değiştiriyor! Eğer tercihleriniz ..
Okunuyor Cinsellik Boyut Değiştiriyor! Eğer tercihleriniz ..

Evet doğru okudunuz, cinsellik boyut değiştiriyor. Cinsellik ve Boyut kelimelerini özellikle tek bir başlık altında toplamak istedik. Bunun nedeni, yaşadığımız yüzyılda birçok alışkanlıklarımız, öğretiler, kültürel yapılar ve en önemlisi toplumsal aktarımlar hızlıca değişiyor. Bu değişkenlikler içerisinde seyahat etme, yeme-içme alışkanlıkları, alışveriş tercihleri, giyim tarzları ile birlikte cinsel yaşam tercihleri de mevcut. Değişimler aslında tüm üretim dünyasının bize sunduğu çeşitli etkileşim kaynaklarında hazırlanıyor.. Birçok kişi ise yatay büyüyen tercih alanları içerisinde kendini keşfetmek veya içgüdüsel yakınlık alanlarını test etme eğilimi gösteriyor. Günümüzde bu alanı, birçok kişinin kullandığı sosyal medya ortamlarında, Yapay Zeka yardımı ile geliştirilmiş olan sanal gerçeklik teknolojileri sağlamaktadır.

Üretim dünyası aslında günümüzde ”Teknoloji çağı” olarak adlandırılıyor. Bu yeni çağ ile birlikte sanal gerçeklik veya Yapay Zeka kelimelerini fazlaca duyacağız. Birçok şaşırtıcı ve dikkat çekici yatırımlar bu teknoloji yoluyla hayatımıza giriyor. Bu konu ile ilgili uzmanlar ilerleyen yıllarda birçok alışkanlıklarımızın ve tercihlerimizin değişeceği yönünde bir ortak görüşü bulunmakta. Teknolojinin yarattığı yenilik hızı insanların cinsel yaşamlarında bile büyük değişimler yaratabilir. Bilim adamları gelişen yapay zeka ve sanal gerçeklik teknolojileri ile cinsellik boyut ve hayat tercihlerinin insanlara özel deneyim ve tercihler sunacağı yönünde. Yapılan araştırmalara göre insan beyinsel olarak görüntülediği sanal gerçeklik sunumlarını anlamaya yatkın. Bu nedenle yapılacak sanal gerçeklik içerikleri insanlar tarafından benimsenecek ve akla uygun olarak değerlendirilecektir.

Cinsellik boyut kavramı ise, yine teknoloji alanında yapılan değişim ve geliştirilen yapılar ile ilgili. Bunun adı, Yapay zeka alanının içerisinde geliştirilen ”Robot ” teknolojisi. Bilindiği gibi son dönemlerde birçok ülke, robot teknolojisinde AR-GE çalışmaları yaparak global rekabet içerisinde kendisine pay edinmek istiyor. Şu ana kadar ortaya çıkan en gelişmiş robot teknolojileri genellikle ”Savunma ve askeri işbirliği” alanında ortaya çıktı. Ama çok değil, kısaca bir zaman sonra hayatımızın içerisine girmeye başlayacaktır. Ev hizmetlisi, güvenlik görevlisi, çocuklar için oyun arkadaşı, temizlik ve bakım elemanı ve cinsel partnerlik anlamında birçok hayat içi görevler edinilebilecek. Robotların hayatımızın birçok özel anında bulunması elbette davranışsal değişimler yaratacaktır. Bu anlamda en çok tartışılan konu ”oyun arkadaşlığı” ve ”cinsellik partnerlik” konusu.

Çocuklara robotlar tarafından sağlanılan oyun arkadaşlığı, çocukların gelecek yıllarda kendi kararlarını verebilen, duyguları gelişmiş, sorumluluk alabilen bireyler olmanın önünde engel gibi görülüyor. Uzmanlar tarafından , çocukların gelişim ve sorumluluk duygularının gelişiminde kısıtlayıcı bir rolü olacağı belirtiliyor.

Cinsel partnerlik konusunda ise, bireylerin cinsellik boyut ve kimliklerini tanımalarını zorlaştıracağını, süreklilik sağlayacak bir partner olamayacağı yönünde.

Yazımızın tamamını okuduğunuz için teşekkürler.

Yazımızı Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı unutmayınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle