Blockchain Teknolojisi ile Ev Kiralayabilirsiniz !

 Blockchain Teknolojisi ile Ev Kiralayabilirsiniz !
Okunuyor Blockchain Teknolojisi ile Ev Kiralayabilirsiniz !

Japon ticaret ve yatırım şirketi Sumitomo, blockchain teknolojisi kullanılarak yapılacak olan konut kiralamaları için teknoloji takviyeli bir akıllı emlak platformu oluşturmak üzere Japon kripto para ünitesi tabanlı bir borsa olan bitFlyer ile işbirliği yapıyor.

Sumitomo, hem mülk sahipleri hem de kiracılar için konut kiralama prosedürlerini kolaylaştırmak için kiralama idaresi arayüzünü dijitalleştirmeyi planlıyor.

2021 yılının Mart ayına kadar başlatılması hedeflenen blockchain konut kiralama sistemi, şimdiden müşterileri çekmeye başladı. Yapılan açıklamada, yeni çıkacak olan hizmeti kullanmak için ön müracaatta bulunan 25 firmanın olduğu bildirildi. Müracaat yapan firmalar ortasında gayrimenkul sigortası devi Mitsui Sumitomo Insurance ve Japonya genelinde doğal gaz sağlayıcısı Tokyo Gas yer alıyor.

Blockchain akıllı mukavele teknolojisi birçok özelliği ile birlikte gelecek. Bunlar, muhtemel kiracıların kripto para ünitesi kullanarak kira mukavelelerini sonuçlandırma, kamu hizmeti, gaz ve elektrik üzere faturaların ödenmesini içermektedir.

Firmaların ayrıyeten blockchain tahlili aracılığıyla yangın yahut hırsızlık üzere mülk sigortaları satın almayı teklif ederek yeni çıkacak olan sistemi geliştirdikleri söyleniyor. BitFlyer, platformun hedefinin, vakit alıcı ve karmaşık olan klasik dokümantasyon prosedürlerinden farklı olarak, kolaylaştırılmış prosedürlerle mülk süreçlerini ve kiralamalarını kolaylaştırmak ve süratli süreçler sağlamak olduğunu belirtti.

Şirket ayrıyeten, bu yeni projeye katılan firmaların sayısının artmasına yer açmak için gayret sarf edildiğini de kelamlarına ekledi.

Son olarak yapılan bir açıklamada platformun çoklu kullanıcı özelliği ile, sisteme kayıtlı kullanıcı bilgilerinin blockchain tabanlı web üzerinden denetim edilerek platform aracılığıyla dataların güncellenebileceği bildirildi.

Ortaya çıkacak olan bu yeni sistem, emlak arenası için blok zincirinde yeni bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle