Artık Tek Tık’la Abonelik Sorunlarınıza son verebilirsiniz..

 Artık Tek Tık’la Abonelik Sorunlarınıza son verebilirsiniz..
Okunuyor Artık Tek Tık’la Abonelik Sorunlarınıza son verebilirsiniz..

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yayınladığı bildiriye göre artık çeşitli telekomükasyon, yayıncılık ve internet hizmeti veren şirketlere yapılan abonelikler e-devlet girişi üzerinden artık tek bir işlemle iptal edilebilecek.

Böylelikle abonesi olduğumuz iletişim hizmetlerine yani İnternet, telefon ve yayın hizmetleri aldığımız Turkcell , Türk Telekom, Vodafone, Bein Sport, D-Smart, Turksat ve Kablo TV gibi aboneliklerimizin olduğu şirketlere üyelik işlemlerimizi e-devlet üzerinden online biçimde iptal edebileceğiz. Üyelik işlemlerini iptal bilgisi alan şirketlerde, bu bilgiler doğrultusunda gerekli abonelik sonlandırma işlemlerini yerine getirme yükümlülüğünde olacaklar. Herhangi bir eksik belge gerekçesi sunularak, aboneden gelen iptal talebine red verilemeyecek.

BTK halkın geri dönüş ve tepkisini ölçümlemek amacıyla hazırlanan taslağı internet sayfasın yayınladı ve 10 gün boyunca yayında kalacak. Abonelik iptali işlemleri ise 15 Eylül tarihi itibariyle e-devlet üzerinden yapılabilecek.

E-Devletten Abonelik İptali İşlemleri Nasıl Yapılacak ?

E-Devlet üzerinden abonelik iptali işlemleri yapmanın 3 yolu bulunmakta.

  • Elektronik İmza ile : Abone ve hizmet numarası seçimi yapıldıktan sonra, kimlik bilgileri girilmesi gerekiyor. Sonrasında ise fesih belgesi ilgili kuruluşlara elektronik imza ile iletilecek.
  • Kimlik kartı ile e-devlet kaydı ile : Kimlik belgesi bilgileriyle fesih belgesi ilgili kuruluşlara iletilecek.
  • İnternet Bankacılığı yolu ile : İnternet Bankacılığı hesabını kullanarak fesih belgesini ilgili kuruluşlara iletebileceksiniz.

Peki Cayma Bedeli cezası ödenecek mi ?

Evet, bu uygulama sadece normal koşullarda abonelik sonlandırma işlemi ilgili alanı kapsıyor, verilen taahhütleri geçersiz kılmıyor. Abonelik sonlandırmada , aboneler cayma bedelini ödenmek zorunda olarak aboneliğini sonlandırıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle