En Çok Kazanan Sosyal Medya Sayfaları Hangisi?

 En Çok Kazanan Sosyal Medya Sayfaları Hangisi?
Okunuyor En Çok Kazanan Sosyal Medya Sayfaları Hangisi?

Birçok kişi sosyal medya alanında en çok kazanan Web Sitelerini her zaman merak etmiştir. 2020 yılının hisse senedi artışları ve açıklanan bilanço performanslarına göre sosyal medya şirketlerinin 2020 yılında yüzde 125 oranında artış gösterdi.

Facebook yüzde 25, Twitter yüzde 40 ve Snap payları ise yüzde 60 bedel kazandı. Bu yükselişte ise teknoloji devi Apple’ın da önemli bir tesiri var.

Apple Pinterest isimli uygulamanın gelişmesine ciddi katkı sağladı ..

Apple telefonlarda kullandığı son işletim sisteminde yer alan ve yardımcı uygulamalar kullanılarak elde edilebilen özelleştirilmiş arayüzü sayesinde, kullanıcılar Pinterest’e akın etti ve uygulama olağan devirlerden üç kat daha fazla indirilmeye başlandı.

Bu da reklamverenlerin ilgisini Pinterest’e kaydırmasına yardımcı oldu. Ayrıca Pinterest in yeni özelliği de kullanıcıların ilgini çekti.

Pinterest’in uzun vadede de kendisini yatırımcılara kanıtlamaya devam etmesi gerekiyor. Şirket 2019’ın son çeyreğinde bilançosunda kar yazdıktan sonra bu yılın son iki çeyreğinde zarar açıklamıştı.

Analistlerin olumsuz beklentisine nazaran, şirket 2020’yi az da olsa artıda kapatacak ve Pinterest’i takip eden 28 analistin 20’si de firmanın fiyat tahminini arttırdı.

Pinterest’in öteki büyük toplumsal ağlardan bu devirde ayrıştığı en büyük fark ise son devirde Facebook, Youtube üzere şirketlerin bilakis düzenlemelerden uzak kalmış olması.

Pinterest’in şu devirde ABD’de 96 milyon ve global çapta da ABD dışında 320 milyon faal kullanıcısı bulunuyor.

Kaynak: NTV

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle